XX Niedziela Zwykła, 20.08.2023 r.

Intencje Mszy Świętej, 21.08.2023- 27.08.2023 r.
20 sierpnia 2023
Intencje Mszy Świętej, 28.08.2023- 03.09.2023 r.
29 sierpnia 2023

♦  Dziś przeżywamy XX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.

♦  W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Piusa X;
  • we wtorek – wspomnienie NMP Królowej. Msze św. o godz. 7.00 i o godz.18.00. W tym dniu z racji 22 dnia miesiąca przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II, będziemy modlić się o uświęcenie rodzin.
  • w czwartek- święto św. Bartłomieja;
  • w sobotę- uroczystość M. B. Częstochowskiej. Msze Św. o godz. 8.00. i o godz. 18.00.

♦ Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy zadbali o uroczysty charakter procesji  w czasie uroczystości odpustowych. Strażakom, Rycerzom i Kadetom Św. Jana Pawła II za asystę, tym którzy nieśli baldachim, feretrony, chorągwie. Bóg zapłać Szafarzom, p. Kościelnemu, p. Organiście i Ministrantom, wszystkim, którzy brali czynny udział w tej naszej parafialnej uroczystości.  

♦ Składam serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze  sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Zapraszam do sprzątania naszego kościoła w piątek na godz. 19.00 parafian z Rykoszyna z ul. Radosnej nr 34,32,31,28,29,27,26.                                              

♦ W przyszłą niedzielę  27 sierpnia o godz. 12.00. będziemy dziękować Panu Bogu  za tegoroczne plony. Bardzo proszę parafian ze Skałki i Osiedla Skałka   o przygotowanie wieńca dożynkowego i Liturgii Słowa. Natomiast w  niedzielę 3 września odbędą się dekanalne dożynki  w Piekoszowie.

♦  Pragnę wyrazić wdzięczność  tym wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą wspierają prace w naszym kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.

♦ Pragnę wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim uczestnikom Pieszej i Rowerowej Pielgrzymki Diecezji Kieleckiej za ogromne świadectwo wiary. Msza Św. w Waszej intencji a także w intencji tych, którzy wspierają Pielgrzymów będzie sprawowana w najbliższy sobotę w uroczystość MB Częstochowskiej o godz. 18.00.

♦ We wtorek po Mszy św. ok. godz.18.45 odbędzie się spotkanie Rodziców młodzieży, która 18 września  pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania.  Zapraszam także młodzież.