XXIII Niedziela Zwykła, 05.09.2021r.

Msze Święte, 06.09.2021 – 19.09.2021 r.
6 września 2021
Miłość musi być wymagająca
9 września 2021

♦  Dziś przeżywamy XXIII Niedzielę Zwykłą. Wsłuchując się w głos papieża Franciszka, który wezwał wszystkich ludzi dobrej woli, by „modlili się do Boga pokoju, aby zamilkł szczęk oręża i by można było znaleźć rozwiązania przy stole dialogu”,   PRZEWODNICZĄCY KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKII zwraca się z apelem do pasterzy i wiernych Kościoła w Polsce o modlitwę i pomoc materialną dla cierpiącego ludu Afganistanu.

W związku z powyższym, dzisiejsza  niedziela jest „Dniem Solidarności z Afgańczykami”. Wychodząc z kościoła darem serca możemy wesprzeć cierpiący lud Afganistanu.

♦ Dziś odbędą się dekanalne dożynki w Piekoszowie. Uroczysta Msza Św. sprawowana będzie o godz. 12.00.

♦  W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • w środę – święto Narodzenia NMP- odpust w parafii Piekoszów. Msza Św. w naszym kościele o godz. 18.00. Na Mszy Św. poświecenie ziarna do siewu. Serdecznie zapraszam.

♦ Dziś na Mszy Św. o godz. 10.00,  dzieci klasy V w I rocznicę Komunii Św., złożą dziękczynienie  za dar Eucharystii. Bóg zapłać pani Katechetce za przygotowanie dzieci do  rocznicy, a Rodzicom dzieci  za posprzątanie i wystrój kościoła kwiatami.

♦ Zapraszam do sprzątania naszego kościoła  w sobotę o godz. 10.00. parafian z Rykoszyna z ul. Świętokrzyskiej nr 180,182,199,201,205,192, 204.                                                                                                                                

W najbliższą niedzielę12 września o godz. 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. W naszym kościele trwa nowenna o dobre przygotowanie nas do tej uroczystości.

W ramach przygotowania do beatyfikacji zachęcam do odwiedzenia dedykowanej temu wydarzeniu strony internetowej www.beatyfikacja.info.

♦ Pragnę wyrazić wdzięczność  tym wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą wspierają prace w naszym kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.