XXIII Niedziela Zwykła, 13.11.2022r.

XXXII Niedziela Zwykła, 06.11.2022r.
7 listopada 2022
Intencje Mszy Świętej, 13.11.2022 r.
14 listopada 2022

♦  Dziś w XXXIII Niedzielę Zwykłą wraz z całym Kościołem w Polsce przeżywamy XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym . W tym roku jest przeżywany pod hasłem „Solidarni z Ukrainą”. Zebrane fundusze zostaną przekazane na wsparcie chrześcijan w tym kraju. Przy naszym kościele jest prowadzona kwesta na ten cel.

♦  W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • w środę – wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia;
  • w czwartek– wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej;
  • w piątek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny:
  • w sobotę – wspomnienie bł. Salomei;

    ♦ W najbliższą niedzielę – ostatnią niedzielę roku liturgicznego –  będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

♦ Serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła  i złożoną ofiarę. Zapraszam do sprzątania naszego kościoła  w sobotę o godz. 10.00. parafian z Rykoszyna z ul. Świętokrzyskiej nr 189,191,180,182,199,201,203.

♦  W środę na Mszy świętej będziemy gościć  w naszej parafii przedstawicieli Zakonu Rycerzy Jana Pawła II. Celem tego Stowarzyszenia jest formacja katolików-mężczyzn świeckich poprzez stawianie sobie za wzór osoby patrona – Świętego Jana Pawła II. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie organizacyjne dla tych mężczyzn, którzy są zainteresowani wstąpieniem do tej Wspólnoty.