XXXII Niedziela Zwykła, 06.11.2022r.

Intencje Mszy Świętej, 06.11.2022 – 13.11.2022 r.
7 listopada 2022
XXIII Niedziela Zwykła, 13.11.2022r.
14 listopada 2022

♦  Dziś przeżywamy  XXXII Niedzielę Zwykłą.   Gościmy w naszej parafii przedstawicieli Zakonu Rycerzy Jana Pawła II. Celem tego Stowarzyszenia jest formacja katolików-mężczyzn świeckich poprzez stawianie sobie za wzór osoby patrona – Świętego Jana Pawła II. Za chwilę Rycerze Jana Pawła II  zaprezentują działalność swojego Zakonu.

♦  W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • w środę – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
  • w czwartek– wspomnienie św. Leona Wielkiego;
  • w piątek – wspomnienie Św. Marcina z Toures. W tym dniu przypada Narodowe Święto Niepodległości obchodzone corocznie dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę  w 1918, po 123 latach zaborów. O godzinie 10.00 Msza Św. w intencji naszej Ojczyzny. Do modlitwy serdecznie zapraszam.
  • w sobotę – wspomnienie Św. Jozofata;

♦ Serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła  i złożoną ofiarę. Zapraszam do sprzątania naszego kościoła  w sobotę o godz. 10.00. parafian  z Rykoszyna z ul. Świętokrzyskiej nr 172,183,185,174,187,176

W przyszłą niedzielę będziemy  obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku będziemy przeżywać go pod hasłem „Solidarni z Ukrainą”. Przy kościele będzie prowadzona kwesta. Zebrane fundusze zostaną przekazane na wsparcie chrześcijan w tym kraju.

♦ W czwartek po Mszy św. odbędzie się spotkanie dla młodzieży w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.