XXIX Niedziela Zwykła, 18.10.2020 r.

Intencje Mszy Świętej, 12.10.2020 r. – 18.10.2020 r.
12 października 2020
Intencje Mszy Świętej, 19.10.2020 r. – 25.10.2020 r.
19 października 2020

♦  Dziś w XXIX Niedzielę Zwykłą  obchodzimy  94. Światowy Dzień Misyjny, zwany popularnie Niedzielą Misyjną, będący dniem solidarności             w modlitwie i pomocy materialnej misjom. Dzień ten w Polsce rozpoczyna Tydzień Misyjny. Odbędzie się on pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”.

♦  W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • we wtorek – wspomnienie św. Jana Kantego;
  • w czwartek- wspomnienie św. Jana Pawła II;

W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie naszych rodzin. 

♦ W najbliższą sobotę po Mszy Św. odbędzie się katecheza dla rodziców i chrzestnych, którzy pragną w tym lub następnym miesiącu ochrzcić swoje dzieci. Serdecznie rodziców zapraszam.

♦ Serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła  i złożoną ofiarę. Zapraszam do sprzątania naszego kościoła  w sobotę o godz. 10.00. parafian z Rykoszyna z ul. Świętokrzyskiej nr 1,3,4,5,7,6.

♦ Już wkrótce będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Przypominam  prośbę  o zrobienie porządku na grobach naszych bliskich. Śmieci wyrzucamy do miejsc na to przeznaczonych.

♦ Na półce obok gazet  wyłożone są kartki, na których możemy wpisywać zmarłych, których imiona chcemy modlitewnie wspominać. Wypominki jednorazowe czytane będą podczas nabożeństwa różańcowego na cmentarzu – 1 listopada, w dniu wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych – 2 listopada i w każdy piątek listopada, a wypominki roczne, półroczne i kwartalne w niedzielę przed każdą Mszą Św. Czytelnie wypełnione kartki umieszczamy do kopert i przekazujemy w zakrystii lub kancelarii.

♦ Pragnę wyrazić wdzięczność  tym wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą wspierają prace w naszym kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.