XXVI Niedziela Zwykła, 17.-7.2022 r.

XV Niedziela Zwykła, 10.07.2022 r.
11 lipca 2022
Intencje Mszy Świętej, 18.07.2022 – 24.07.2022 r.
18 lipca 2022

♦ Przeżywamy dziś XVI Niedzielę Zwykłą.

♦ W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • w piątek- święto Św. Marii Magdaleny;

W tym dniu z racji 22 dnia miesiąca przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II, będziemy modlić się o uświęcenie rodzin.

  • w sobotę– święto Św. Brygidy;

♦ W dniach 24-31 lipca 2022 będzie obchodzony 23. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel. Poświecenie pojazdów w najbliższą niedzielę po każdej Mszy Św.

♦ Serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła  i złożoną ofiarę. Do sprzątania naszego kościoła zapraszam w sobotę na godz. 10.00. parafian z Rykoszyna  z ul. Świętokrzyskiej nr 113,96,115,98,117,100.

Po raz czterdziesty pierwszy na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka w formie jaka obowiązywała przed pandemią. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy na Jasną Górę, ale istnieje też możliwość pielgrzymowania na wybranych odcinkach. Zapisy potrwają od 26 czerwca do 24 lipca i będą odbywały się ON-LINE. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na facebooku pielgrzymkowym oraz na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl.

Natomiast po raz dziesiąty wyruszy Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę. Jubileuszowa Pielgrzymka pod hasłem „Z Maryją posłani w pokoju Chrystusa” rozpocznie się 17 sierpnia br. przy kościele św. Maksymiliana Kolbego w Kielcach. Organizatorzy zapraszają na pielgrzymkę Dzieci z Rodzicami, Młodzież, Dorosłych, Starszych . Zapisy rozpoczęły się 1 lipca i potrwają do 31 lipca lub do wyczerpania miejsc, których ilość jest ograniczona. Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny online na stronie www.pielgrzymkarowerowa.pl.

♦ Apostolat Maryjny organizuje wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolatu Maryjnego na Jasną Górę. Odbędzie się ona w sobotę 30 lipca. Są jeszcze wolne miejsca. Można się zapisać w zakrystii.