XXVII Niedziela Zwykła, 08.10.2023 r.

XXVI Niedziela Zwykła, 01.10.2023 r.
2 października 2023
Intencje Mszy Świętej, 09.10.2023 – 15.10.2023 r.
9 października 2023

♦  Dziś przeżywamy XXVII Niedzielę Zwykłą.

♦  W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • w poniedziałek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka;
  • w piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego.

Z racji 13-stego dnia miesiąca o godz. 19.30 ostanie już w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszam wszystkich czcicieli MB do wspólnej modlitwy.

♦ W sobotę 14 października  przypada Dzień Nauczyciela. W tym dniu będziemy modlić się za nauczycieli, katechetów i wszystkich pracowników oświaty.

♦ Trwają przygotowania do XXIII Dnia Papieskiego. W bieżącym roku będzie on obchodzony w Polsce oraz w środowiskach polonijnych 15 października pod hasłem „Cywilizacja życia”. W najbliższą niedzielę  będziemy mogli darem serca wesprzeć fundację wspierającą uzdolnioną młodzież.

♦ Serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła  i złożoną ofiarę. Zapraszam do sprzątania naszego kościoła  w sobotę o godz. 10.00. parafian z Rykoszyna z ul. Świętokrzyskiej nr 119,121,123,102,104                               

♦ Już wkrótce będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Zwracam się  z ogromną prośbą  o zrobienie porządku na grobach naszych bliskich. Śmieci wyrzucamy do miejsc na to przeznaczonych.

♦ Na półce obok gazet  wyłożone są kartki, na których możemy wpisywać zmarłych, których imiona chcemy modlitewnie wspominać. Wypominki jednorazowe czytane będą podczas nabożeństwa różańcowego na cmentarzu –  1 listopada, w dniu wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych – 2 listopada    i w każdy piątek listopada, a wypominki roczne, półroczne i kwartalne w niedzielę przed każdą Mszą Św.  Czytelnie wypełnione kartki umieszczamy do kopert i przekazujemy w zakrystii lub kancelarii.

♦ Pragnę wyrazić wdzięczność  tym wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą wspierają prace w naszym kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.

Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na dalsze prace.