XXVIII niedziela Zwykła, 10.10.2021r.

Intencje Mszy Świętej, 11.10.2021 – 17.10.2021 r.
11 października 2021
Intencje Mszy Świętej, 18.10.2021 – 24.10.2021 r.
18 października 2021

♦  Dziś przeżywamy XXVIII Niedzielę Zwykłą.

♦  „ NIE LĘKAJCIE SIĘ!”, to  hasło tegorocznego XXI Dnia Papieskiego, który przypada  w dzisiejszą niedzielę. Na zewnątrz kościoła odbywa się kwesta. Darem serca możemy wesprzeć fundację wspierającą uzdolnioną młodzież.

♦  W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • w środę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego.

Z racji 13-stego dnia miesiąca o godz. 19.30 ostanie już w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszam wszystkich czcicieli MB do wspólnej modlitwy.

  • w piątek- wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;
  • w sobotę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;

♦ W czwartek14 października  przypada Dzień Nauczyciela. W tym dniu będziemy modlić się za nauczycieli, katechetów i wszystkich pracowników oświaty.

♦ Serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła  i złożoną ofiarę. Zapraszam do sprzątania naszego kościoła  w sobotę o godz. 10.00. parafian  ze Skałki nr 16,17,36,39,40,43.

♦ Już wkrótce będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Zwracam się  z ogromną prośbą  o zrobienie porządku na grobach naszych bliskich. Śmieci wyrzucamy do miejsc na to przeznaczonych.

♦ Na półce obok gazet  wyłożone są kartki, na których możemy wpisywać zmarłych,    których imiona chcemy modlitewnie wspominać. Wypominki jednorazowe czytane będą podczas nabożeństwa różańcowego na cmentarzu -1 listopada, w dniu wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych – 2 listopada i w każdy piątek listopada, a wypominki roczne, półroczne i kwartalne w niedzielę przed każdą Mszą Św.  Czytelnie wypełnione kartki umieszczamy do kopert i przekazujemy w zakrystii lub kancelarii.

♦ Zwracam się z prośbą do wolontariuszy, którzy chcieliby opiekować się naszą świetlicą parafialną. Otwarcie świetlicy nastąpi w listopadzie. Będzie czynna we wtorki, czwartki, soboty i niedziele w godzinach od 18- tej do 21.

♦ Pragnę wyrazić wdzięczność  tym wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą wspierają prace w naszym kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.