XXXII Niedziela Zwykła,12.11.2023 r.

Intencje Mszy Świętej,13.11.2023-19.11.2023r.
13 listopada 2023
XXXIII Niedziela Zwykła, 19.11.2023 r.
20 listopada 2023

♦  Dziś w XXXII Niedzielę Zwykłą wraz z całym Kościołem w Polsce przeżywamy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.  W tym roku wsparciem jak piszą organizatorzy,  chcemy objąć cały Bliski Wschód. Upomnieć się o pogrążoną w wojnie Ziemię Świętą, zmagających z potężną biedą mieszkańców Libanu, a także Irak, gdzie w ciągu ostatnich lat dramatycznie spadła liczba chrześcijan. Przy naszym kościele jest prowadzona kwesta na ten cel.

♦  W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • w poniedziałek– wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
  • w czwartek – wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia;
  • w piątek– wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej;
  • w sobotę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.

    ♦ Serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła  i złożoną ofiarę. Zapraszam do sprzątania naszego kościoła  w sobotę o godz. 10.00. parafian  z Rykoszyna z ul. Zacisze 21,48,27, 50,29 i z ul. Świętokrzyskiej nr 166.

♦ Pragnę wyrazić wdzięczność  tym wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą wspierają prace w naszym kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel, także te przesłane na konto parafii. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła.