XXXIII Niedziela Zwykła, 19.11.2023 r.

XXXII Niedziela Zwykła,12.11.2023 r.
13 listopada 2023
Intencje Mszy Świętej, 20.11.2023 – 26.11.2023 r.
20 listopada 2023

♦  Dziś przeżywamy  XXXIII Niedzielę Zwykłą. Wraz z cały Kościołem przeżywamy VII ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH . Jesteśmy zaproszeni do czynów miłości.

♦  W tym tygodniu w liturgii Kościoła 

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego;
  • we wtorek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
  • w środę- wspomnienie św. Cecylii; w tym dniu z racji 22 dnia miesiąca- za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II, będziemy modlić się o uświęcenie naszych rodzin. Msza Św. z katechezą o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam.
  • w piątek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung- Lac i Towarzyszy.
  • W najbliższą niedzielę – ostatnią niedzielę roku liturgicznego –  będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

♦ Serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła  i złożoną ofiarę. Zapraszam do sprzątania naszego kościoła  w sobotę o godz. 10.00. parafian  z Rykoszyna z ul. Świętokrzyskiej nr 133,135,137,114,139.

♦ Pragnę wyrazić wdzięczność  tym wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą wspierają prace w naszym kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.    

♦ Nasze Szkolne Koło Wolontariatu włączyło się do  zbiórki starych telefonów na misje, z których realizowane będą projekty humanitarne dla najbiedniejszych i potrzebujących pomocy. Zachęcamy wszystkich do udziału w tym  szlachetnym dziele. Stare telefony można wrzucić do pudełka umieszczonego  w przedsionku kościoła.

 ♦ Zachęcam do nabycia prasy katolickiej.