III Niedziela Wielkanocna, 01.05.2022 r.

II Niedziela Wielkanocy, 24.04.2022 r.
25 kwietnia 2022
Intencje Mszy Świętej, 02.05.2022 – 08.05.2022r.
2 maja 2022

♦  Od dziś przeżywamy XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jezus stanął pośród nich i rzekł: Pokój wam” (por. Łk 24,36).

♦ W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • Od dziś– przez cały miesiąc maj modlimy się na Nabożeństwach Majowych.
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Atanazego;
  • we wtorek– uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Św. o godz. 8.00,10.00,12.00. W tym dniu odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu. Do udziału w tej uroczystości serdecznie zapraszam.
  • w środę- wspomnienie Św. Floriana– patrona Strażaków, którym wyrażamy wdzięczność za tak wielkie poświęcenie dla naszej parafii jak również społeczności. Msza Św. w ich intencji we wtorek o godz. 10.00.
  • w piątek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba; W tym dniu  przypada  I piątek miesiąca. Od godziny 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną, natomiast  od godz.  16.30 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w kościele. Msza Święta  i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 18.00.
  • w sobotę- święto NMP Matki Łaski Bożej– W tym dniu przypada również pierwsza sobota miesiąca. Msza Św. z nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP o godz. 18.00.

♦ W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej będziemy  przeżywać doroczny Dzień Seminaryjny i gościć przedstawiciela Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Modlitwą i ofiarą będziemy mogli wesprzeć  naszą Diecezjalną Uczelnię.

♦ Składam serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła  i za  złożoną ofiarę. Zapraszam do sprzątania naszego kościoła w sobotę na godz. 10.00 parafian  z Rykoszyna z ul. Dworskiej nr 2 i ul. Świętokrzyskiej nr 83,85,91,93.